Ostrava 6. dubna 2018

Vysoká škola báňská – Technická univerzita v Ostravě zvažuje přesun Ekonomické fakulty z centra Ostravy do nové budovy v areálu v Porubě. Odůvodnění tohoto kroku jsou nižší provozní náklady a lepší využití kapacit celého kampusu. Odhadované náklady na stavbu nové budovy a náklady na rekonstrukci stávající budovy jsou v poměru 500 mil. ku 420 mil. korun. Zároveň představitelé školy opakovaně zmiňují, že náklady na novostavbu i rekonstrukci zaplatí stát.

Při rozhodování o variantě je nutno u každé „státní“ instituce zvažovat zejména ekonomickou stránku. Argumentace levnějšího provozu nové budovy však dle mého nemá šanci obstát. I když bude Ekonomická fakulta přesunuta do nové budovy, stávající budovu bude nutno stejně rekonstruovat. Buď pro využití k jinému účelu či pro jinou školou. Nákladově tak vychází výstavba nové budovy nikoli na 500 milionů, ale na 920 milionů.

Chce-li VŠB-TU Ostrava postavit novou budovu, dobrá, ale ať nejprve prodá stávající budovy Ekonomické fakulty a z utržených peněz postaví budovu novou. Kdo jiný než představitelé Ekonomické fakulty by měli vědět, že stát nemá vlastní peníze, ale že se jedná o peníze, které jsou vzaty občanům z jejich kapes.

 

 

Ing. Jiří Zapletal

místopředseda Strany svobodných občanů

——————————————————————

tel.: +420 776 389 801

email: zapletal@svobodni.cz

fb: https://www.facebook.com/Jir.Zapletal/

web: https://www.zapletaljiri.cz

twitter: https://twitter.com/JiZapletalSvobo?s=09

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *